• Hosting Czytaj więcej
  • Rejestracja domen Czytaj więcej
  • Czytaj więcej
  • Tworzenie stron i grafika Czytaj więcej
  • Pozycjonowanie Czytaj więcej

Monitorowanie błędnych logowań

Zwiększamy poziom bezpieczeństwa Państwa usług. Usługę polegającą na blokowaniu wielokrotnych błędnych prób logowań na FTP (blokowanie ataków typu brute-force) wzbogaciliśmy także o monitoring usług pocztowych (SMTP, POP3, IMAP).

08.01.2013

Po prawie dwuletnim monitorowaniu usług FTP (o którego wprowadzeniu informowaliśmy - czytaj więcej) oraz przeprowadzonych testach i weryfikacji statystyk blokad, postanowiliśmy wprowadzić również monitorowanie błędnych logowań do usług pocztowych. Monitoring obejmie również protokoły SMTP, POP3, IMAP.

 

Obecnie w całej sieci Hoste.pl monitorujemy ilość błędnych prób logowań do usług:
- SMTP, POP3, IMAP (usługi pocztowe),
- FTP.

 

Przekroczenie określonego dziennego limitu błędnych prób logowań będzie skutkowało blokadą na firewallu adresu IP, z którego następowały logowania. Dostęp do usług Hoste.pl z tego adresu IP nie będzie możliwy. Ewentualne usunięcie blokady adresu IP będzie możliwe po kontakcie z naszym Biurem Obsługi Klienta.

 

Monitoring skutecznie:
- blokuje automaty odgadujące hasła do konta FTP - w celu użycia konta FTP / kradzieży danych,
- blokuje trojany/automaty odgadujące hasła do usług SMTP, POP3, IMAP - w celu wysyłki SPAM-u,
- ogranicza przypadki blokady IP zwykłego użytkownika wpisującego kilkukrotnie błędne hasło.

Monitorowanie błędnych logowań zostało zainstalowane na wszystkich usługach hostingowych Hoste.pl

 

Jednocześnie chcielibyśmy przypomnieć o konieczności posiadania aktualnego systemu antywirusowego na komputerach, z których Państwo korzystają (np. do łączenia się z kontem FTP). Aktualny i aktywny system antywirusowy w dużym stopniu podnosi poziom bezpieczeństwa Państwa danych przechowywanych lokalnie na komputerze jak i na zdalnych serwerach, do których posiadają Państwo dostęp (np. FTP).

 

Zobacz pozostałe aktualności