• Hosting Czytaj więcej
  • Rejestracja domen Czytaj więcej
  • Czytaj więcej
  • Tworzenie stron i grafika Czytaj więcej
  • Pozycjonowanie Czytaj więcej

Jak zarejestrować domenę internetową?

Powrót do spisu

Rejestracja domen w Hoste.pl jest niezwykle prosta. Szczególnie, że zadbaliśmy o to, aby nasz formularz zamówień był jak jak najbardziej przejrzysty i czytelny. Poniżej znajdziesz krótką instrukcję dotyczącą procesu rejestracji domen.

1. Wybierz nazwę domeny oraz jej „końcówkę”, np. mojadomena.pl, mojadomena.eu itp.

2. Sprawdź, czy dana domena jest wolna. Możesz to zrobić w bardzo prosty sposób używając poniższego formularza. Wpisz jej nazwę w puste pole i kliknij w „Sprawdź”.

 

Sprawdź dostępność domen

www..pl
com.pl
.com
.info
net.pl
.net
.biz
.eu
.org
.mobi
  

 


3. Jeżeli domena jest wolna, w polu "Akcja" pojawi się link "Rejestruj domenę".  Kliknij w niego i możesz zarejestrować swoją domenę!

4. Wypełnij formularz zamówienia.

5. W ciągu 15 minut otrzymasz na adres e-mailowy podany w zamówieniu dane dostępowe do panelu domen. Wraz z danymi otrzymasz również fakturę proforma, na której znajdują się dane do przelewu.

6. W przypadku domen polskich .pl .com.pl net.pl itp. obowiązuje 14 dniowa rezerwacja domeny. Oznacza to, że po wypełnieniu formularza nikt inny nie może jej zarejestrować przez 14 dni. W przypadku domen globalnych nie obowiązuje rezerwacja, zalecamy więc od razu opłacić domenę, aby nikt inny nas nie ubiegł.

7. Rejestracja domeny nastąpi po wpłynięciu na konto Hoste.pl należności za rejestrację domeny.

8. Drogą mailową otrzymasz od nas potwierdzenie zarejestrowania domeny.

9. Do 7 dni roboczych wyślemy ci fakturę VAT.I już możesz cieszyć się swoją własną domeną!


Za rok (lub dwa, jeżeli domena została zarejestrowana na okres np. dwuletni) wyślemy Ci informację o zbliżającym się końcu okresu abonamentowego wraz z fakturą proforma za przedłużenie domeny. W razie chęci przedłużenia domeny, opłać fakturę i ciesz się swoją, własną domeną kolejny rok!


Jeśli już posiadasz domenę w Hoste.pl, masz możliwość rejestracji kolejnych domen poprzez "HostePanel", do którego dostajesz automatyczny dostęp po rejestracji pierwszej domeny.


Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości lub pytania techniczne, skontaktuj się z nami. Chętnie na nie odpowiemy.


Rejestracja domeny internetowej - To proste w Hoste!

 

Powrót do spisu