Jak zmienić rejestratora domeny (transfer domeny)?

Powrót do spisu

Aby wykonać transfer od dowolnego Partnera NASK do Hoste.pl należy:

- wypełnić na stronie Hoste.pl formularz transferu domeny znajdujący się w zakładce "Domeny/Transfer". Można również skorzystać z formularza, znajdującego się poniżej. Pierwszym krokiem jest podanie nazwy domeny, którą chcemy transferować.

Podaj nazwę domeny do przeniesienia (transferu):


  

Proces ten nie powoduje żadnych przerw w działaniu strony i jest bezpłatny

Jeśli Klient posiada zarejestrowaną już domenę w Hoste.pl, zgłoszenia należy dokonać poprzez formularz w panelu do zarządzania domeną (panel.hoste.pl). Formularz pozwala na jednoczesny transfer 10 domen.

- uzyskać od obecnego rejestratora kod AuthInfo (kod pozwalający na transfer domen) i przesłać go do Hoste.pl np. drogą mailową. Po otrzymaniu przez Hoste.pl kodu, transfer zostaje zainicjowany.

Ostatnim elementem będzie potwierdzenie woli transferu domeny poprzez kliknięcie w link przysłany w wiadomości z automatu NASK. Po czym transfer domeny zostanie wykonany i abonent domeny otrzyma drogą mailową dane dostępowe do panelu zarządzającego domeną.

Jeżeli domena transferowana jest z bezpośrednio z NASK należy:

- wypełnić formularz transferu domeny na stronie Hoste.pl w zakładce "Domeny/Transfer"
- na podany adres e-mail zostanie wysłany wniosek, który należy podpisać i opieczętować.
- wysłać wypełniony wniosek faksem do NASKu wraz z odpowiednimi dokumentami.

Jeśli wniosek zostanie zaakceptowany przez NASK, pozostaje standardowo ostatni etap czyli potwierdzenie woli transferu domeny poprzez kliknięcie w link przysłany w wiadomości z automatu NASK. Transfer domeny zostanie wykonany. Wszelkie dane dostępowe do panelu do zarządzania domen abonent otrzyma drogą mailową.


Jak wykonać transfer domeny - To proste w Hoste!Powrót do spisu