Hoste.pl dla Projektu Europa – wspieramy innowacyjne pomysły społeczne

Wysłużona 20-letnia furgonetka, 8 studentów, ponad 6500 kilometrowa trasa dookoła Europy, największa na świecie bitwa pomidorowa „La Tomatina” i dużo młodzieńczego entuzjazmu. Mieszanka wybuchowa? Być może, ale gdy za pomysłem stoi słuszny cel, nic już nie dziwi. Dlatego, Hoste.pl wsparło innowacyjną inicjatywę społeczną - Projekt Europa.

Studenci wyruszyli parę dni temu. Dotarli już do swojego pierwszego celu: Berlina. Ktoś mógłby zapytać i co z tego? Gdy pozna historię Asi, przekona się, że wszystko, co zaplanowali ma głębszy sens i wynika z chęci pomocy koleżance z uczelni. Asia straciła nogę w wypadku kolejowym w grudniu zeszłego roku. Mimo przeprowadzenia dwóch operacji ratujących kończynę, podjęto decyzję o jej aHoste.pl Pomagamputacji. Nie poddała się. Chodzi i jest aktywna dzięki protezie. Jednak teraz nadszedł czas spłaty zaciągniętych zobowiązań finansowych.

Olek Pesta

Studenci z inicjatywą

Studenci Finansów i Rachunkowości, Architektury i Informatyki podczas ponadmiesięcznej wyprawy będą zachęcać śledzących ich poczynania do zaangażowania się w pomoc Asi. Na ich trasie znalazł się Amsterdam, Paryż, Rzym, Praga, Barcelona, Saint Tropez czy Rijeka. Prowadząc na stronie www oraz na stronie Facebooka bloga, videobloga, organizując konkursy i publikując oryginalne zdjęcia z poszczególnych miejsc na europejskiej mapie, chcą zainteresować swoją akcją jak największą liczbę osób, by móc tym samym zebrać pieniądze na protezę dla koleżanki. Potrzebne jest w sumie 25 000 zł.

My też wsparliśmy Projekt Europa

Patronat nad wyprawą chłopaków objął Uniwersytet Ekonomiczny, Politechnika Śląska i TVP Kraków oraz Fundacja Jaśka Meli "Poza Horyzonty", której Asia jest podopieczną. W gronie sponsorów, którzy wspierają wyprawę, znalazło się również Hoste.pl.

"Serwer z własną domeną bardzo się przydały w momencie poszukiwania sponsorów, informowania o postępie przygotowań do wyprawy oraz budowaniu zaangażowania internatów. Dzięki stronie www możemy mieć nadzieję, że wszystkim tym, co będziemy robili podczas podróży, możemy zachęcić do udzielenia wsparcia finansowego Asi. Bycie „online” i dzielenie się emocjami oznacza, że więcej ludzi o nas usłyszy i być może przekonamy więcej tych, którzy mogliby pomóc."

–koordynator wyprawy

Zgodnie z naszą zasadą ”Dzielimy się tym, co mamy. Dzielimy się wiedzą, doświadczeniem i zasobami” podarowaliśmy Projektowi Europa serwer www wraz z domeną oraz wsparliśmy wyprawę finansowo. Jesteśmy niezmiernie dumni, że dzięki naszym zasobom chłopacy mogą słać w eter historię, o swojej podróży, która stała się niestandardowym sposobem na pomoc koleżance.

Strona na Facebook'u: www.facebook.com/projektEU