10.04.2013

Whitelisty - zarządzaj mechanizmem antyspamowym

Do Greylist, RBL i SPF, czyli mechanizmów antyspamowych, które sprawiają, że posiadając usługę pocztową w Hoste.pl nie jesteśmy codziennie zasypywani setkami niechcianych maili, potocznie nazywanych spamem, została dodana nowa funkcjonalność - możliwość tworzenia Whitelisty.

Whitelista (biała lista) to budowana przez użytkownika skrzynki lista nadawców (adresów e-mail lub domen), którzy nie mają być objęci działaniem wybranych filtrów antyspamowych (Greylist, SPF, RBL). Tworzenie whitelisty dla konkretnej skrzynki pozwala na efektywniejsze zarządzanie wiadomościami. Oznacza to, że ważna dla nas korespondencja, której wiarygodności nadawców jesteśmy pewni, trafi do nas od razu i bez opóźnień.

Jednym zdaniem: w stosunku do tych nadawców nie zostanie zastosowana standardowa procedura mechanizmów antyspamowych, która czasem może opóźniać dostarczenie wiadomości. W ten sposób jesteśmy chronieni przed spamem i jednocześnie otrzymujemy od wybranych odbiorców korespondencję szybko i sprawnie.

Jak wyłączyć konkretnych nadawców z listy objętej filtrem antyspamowym?

Stwórz swoją własną whitelistę!

Opcję tę można skonfigurować z poziomu panelu HosteSerwer dla:

- skrzynki pocztowej (Usługi -> Poczta -> Skrzynki -> Edytujemy wybraną skrzynkę i zakładkę „Antyspam”)
- całej domeny pocztowej - czyli wszystkich skrzynek w wybranej domenie (Usługi -> Poczta -> Domeny -> Edytujemy wybraną domenę i część „Antyspam zaawansowany”).