25.10.2011

Dodatkowe subkonta FTP

Nasz panel służący do zarządzania pakietem hostingowym zyskał nową funkcjonalność. Jest to możliwość zakładania dodatkowych subkont FTP w ramach jednej usługi hostingowej.

Dzięki temu, już od dziś, istnieje możliwość zakładania subkont FTP w ramach wykupionego konta FTP, do którego będziesz w stanie utworzyć osobny dostęp np. dla swojego grafika, znajomego itd. To doskonałe narzędzie dla współpracowników, którzy muszą mieć możliwość wgrywania bądź pobierania wybranych danych, a nie powinni mieć dostępu do całego konta.

W ramach każdego pakietu hostingowego możesz definiować wybrany katalog, do którego będą posiadać dostęp określeni przez Ciebie użytkownicy. Dodatkowo będziesz w stanie określić prawa, na jakich nowy użytkownik będzie korzystał z wybranego katalogu:

- tylko do odczytu (download)
- tylko zapis (upload)
- odczyt + zapis (download + upload)


W panelu HosteSerwer dodaliśmy zakładkę, dzięki której można dodać subkonta FTP oraz określić ich prawa. Zakładka Usługi/FTP/Subkonta FTP.

Rozwiązanie to jest często wykorzystywane przez klientów, którzy poszukują możliwości wymiany plików, bez konieczności przekazywania dostępu do wszystkich danych znajdujących się na ich serwerze. Teraz bez dodatkowych zagrożeń, możesz udostępnić swoje subkonto FTP.

Ze względów bezpieczeństwa nie ma możliwości przypisania domeny, ani uzyskania dostępu przez WWW do tak zdefiniowanego katalogu.

Dodatkowe subkonta FTP - To Proste w Hoste!