05.06.2019

Czy Google "lubi" certyfikaty SSL?

Wszystko wskazuje na to, że tak. A jeszcze bardziej „lubi” strony, które są nimi zabezpieczone. A to, co Google „lubi i docenia” premiuje wyższymi pozycjami w swojej wyszukiwarce. Także posiadając certyfikat SSL nie tylko dbasz o szyfrowanie i uwierzytelnianie danych...

Co to jest certyfikat SSL i do czego służy?

Podstawowy sposób potwierdzenia wiarygodności właścieli strony www oraz podstawowy sposób ochrony przesyłanych danych – tak najczęściej określa się zadania certyfikatów SSL.

Najczęściej stosuje się je wszędzie tam, gdzie wprowadzamy dane (np. numer karty kredytowej czy dane osobowe) niezbędne do złożenia zamówienia i jego opłacenia.

Dzięki ceryfikatowi SSL, którym chroniona jest strona www działająca na podstawie protokołu HTTPS, dane są szyfrowane i bezpiecznie przesyłane między przeglądarką a serwerem.

Dla kogo certyfikat SSL?

Czy w związku z tym certyfikaty są potrzebne tylko sklepom internetowym?

I tutaj wraca temat „lubienia” certyfikatów SSL przez Google’a. Promowanie stron bezpiecznych, które dbają o użytkowników w sieci poprzez zachowanie poufności informacji jest naturalnym krokiem ze strony Google’a. Oznacza, to że na najwyższych pozycjach będą pojawiać się strony uznane za odpowiednio zabezpieczone. Zabezpieczone certyfikatem SSL. Do tego dochodzi kwestia zgodności z wytycznymi RODO i przetwarzaniem danych osobowych.

I nie chodzi tu tylko o sklepy internetowe, ale też o małe strony, blogi czy strony z Twoją ofertą. Wszędzie tam, gdzie gromadzisz, przetwarzasz jakiekolwiek dane swoich klientów czy subskrybentów.

Jak Hoste.pl może Ci pomóc zabezpieczyć stronę?

Napisz do nas na biuro@hoste.pl, podaj nazwę domeny i zapytaj o usługę instalacji, konfiguracji i obsługi certyfikatu SSL na Twojej stronie. Przy zakupie usługi dla 3 domen - zniżki!

Kompleksowo i szybko zajmiemy się konfiguracją oraz obsługą certyfikatu.

Poświęć swój czas temu, co najbardziej lubisz. Instalację i konfigurację poostaw nam, a przy pasku adresu Twojej strony znajdzie się zielona kłódka świadcząca o zabezpieczeniu.

Bezpieczna i "lubiana" strona www?
Zapytaj o certyfikat SSL!
To Proste w Hoste!